1%

Projekt wsparcia dla dzieci, młodzieży i rodzin „Zawsze w Kontakcie”

Z radością informujemy, że w roku 2023 kontynuujemy projekt wsparcia dla dzieci, młodzieży i rodzin „Zawsze w Kontakcie” finansowany przez Fundację Drzewo i Jutro.

Tegoroczny projekt jest rozszerzoną wersją pilotażowego projektu dla dzieci i młodzieży realizowanego w roku 2021/2022 z Fundacją Drzewo i Jutro. Projekt będzie ponownie skierowany do dzieci i młodzieży z powiatu cieszyńskiego oraz ich rodzin.

Podstawowymi działaniami w projekcie będzie prowadzenie grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 18 roku życia, udzielanie pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom nastoletnim oraz ich rodzicom, wydruk zakładek do książek, które będą równocześnie materiałami informacyjno-edukacyjnymi dla młodzieży, a także superwizja zespołu terapeutycznego.

Celem projektu jest zapewnienie niezbędnego wsparcia psychologicznego indywidualnego i grupowego dzieciom i młodzieży, które borykają się z poczuciem osamotnienia, nieśmiałością, depresją czy myślami samobójczymi. Udział w realizowanym programie ma na celu rozwój umiejętności społecznych, życiowych i zaspokajania potrzeb psychicznych i emocjonalnych w sposób akceptowany społecznie. Nabór do projektu trwa cały czas, więc w każdym momencie osoby wymagające pomocy czy wsparcia mogą dołączyć do grupy dostosowanej do swojego wieku.

Zgłoszenia do projektu pod numerem telefonu 33 479 54 55 lub bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem”, ul. Księdza Janusza 3, 43-400 Cieszyn.

Projekt współfinansowany przez Fundację Drzewo i Jutro.

https://www.fundacjadrzewoijutro.org/

Zobacz również

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem”
poszukuje wolontariuszy i pracowników do pracy jako streetworker!

Czego oczekujemy? Chcemy pracować z osobami chętnymi do działania, zaangażowanymi…
Czytaj dalej

Kolejny rok realizacji projektu już za nami!

Dzięki wsparciu Fundacja Drzewo i Jutro mogliśmy kolejny rok zapewnić…
Czytaj dalej

Bezdomni SZYJĄ na nowo

Wielu z nas może pomyśleć, że prace manualne jak szydełkowanie,…
Czytaj dalej

Pomagamy jak umiemy – wolontariusze remontowali Słonecznik

Wybrali miejsce, ustalili zakres prac, zakupili niezbędne materiały i zorganizowaną…
Czytaj dalej